Miasteczko Integracyjne

 

Kolejne Miasteczko Integracyjne przeszło do historii. Tym razem zostało zorganizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Udział wzięli  członkowie i podopieczni Stowarzyszenia, niepełnosprawni z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie, Stowarzyszenie Amazonek „ EVA”, byli uczestnicy ASOS-u i lokalna społeczność.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nikityński, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Grzegorz Jastrowicz, Dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury Maria Zalewska, Prezes Stowarzyszenia „ Jestem i pomagam” Ewa Chludzińska – Lewczuk.

Miłej atmosferze towarzyszyła rywalizacja w grach i zabawach sportowych, w konkursach i kwizach  oraz integrowaliśmy się podczas wspólnych zajęć plastycznych i malowania twarzy.

Konkurencje sportowe przeprowadzi Ludowy Związek Sportowy z Gryfina, który najlepszym zawodnikom wręczył medale.  Były występy artystyczne niepełnosprawnych i sprawnych m.in. uczestnicy WTZ z Gryfina, Arkan Cantry z Daleszewa, kapela ludowa Borzymianka.

 Dużym zainteresowaniem cieszył się "mini-festiwal" caraoke, podczas którego każdy mógł  zaprezentować swoje możliwości wokalne. Najlepszy wykonawca otrzymał atrakcyjną  nagrodę, pozostali nagrody pocieszenia.

Najmłodsi uczestnicy festynu mogli poskakać na trampolinie, wsiąść do wozu strażackiego, pobawić się w wagonie wypełnionym kulkami. Straż Miejska uczestnikom festynu rozdała upominki.

Nagłośnienie zapewnił Gryfiński Dom Kultury a oprawę muzyczną przygotował Piotr Żurek, który przygrywał  nie tylko na instrumencie klawiszowym, ale również na akordeonie.

Występ kapeli ludowej Borzymianka nadał swoistego klimatu imprezie, porwał do tańca wiele osób.

Podczas trwania festynu  chętni wzięli udział w Nordic Walking, mogli podziwiać wystawę prac niepełnosprawnych, zakupić ciasto i kiełbaskę. Przez cały czas pikniku wszyscy razem, bawiliśmy się świetnie w rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła i życzliwości. Do zobaczenia za rok.

 

Finansowanie imprezy:

Urząd Miasta i Gminy Gryfino

Fundacja PGE „ Energia z Serca”

 

Patronat Medialny

Gryfińska Telewizja Internetowa

 

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego w Gryfinie 24.08. 2013 roku.