XX lecie Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z

Upośledzeniem Umysłowym w Gryfinie


Dnia 25 maja społeczność PSOUU Koło w Gryfinie wraz z zaproszonymi gośćmi świętowała Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością  Intelektualną połączony z obchodami 20 lecia powstania Koła w Gryfinie i 50-leciem powstania Ruchu Rodziców w Polsce. Uroczyste obchody odbyły się na terenie Gryfińskiego Domu Kultury. Przemówienia, piękne występy, wspaniali goście, wiele atrakcji. W uroczysty nastrój Jubileuszu wprowadziła nas gra na skrzypcach w wykonaniu Pana Piotra Walkowiaka.

 

Było trochę historii, pokaz multimedialny i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych członków Stowarzyszenia. 

 

 

 

 

 

W tym szczególnym dniu  przekazano na ręce Przewodniczącej Zarządu Koła Pani Elżbiety Wiśniewskiej kwiaty, listy gratulacyjne i pamiątki.

 

 

 

 

 W gimnastyce artystycznej z maczugami, skakanką, szarfą i piłką zaprezentowały się dziewczynki  ze Szkolnego Klubu Sportowego „Hermes".Występ został przyjęty z wielkim aplauzem.

 

 

 

 

Pani Maria Piznal zarecytowała wiersz Marzeny Sowy uczestniczki WTZ pt.” Ich miłość”  Nie jednej osobie na widowni zakręciła się łza w oku. 

 

 

 

 

 

Wielkich wzruszeń i emocji dostarczył pokaz sukien ślubnych firmy la Mariette z Gardna  w wykonaniu uczestniczek Warsztatu Terapii Zajęciowej i Pań terapeutek. 

 

 

 

 

 

 

Nasi podopieczni z WTZ wystąpili z inscenizacją pt. „ A co  śmiać się nie można , przecież śmiech to zdrowie”.

 

 

 

 

 

Mimo niesprzyjającej pogody, przy muzyce, pieczonych kiełbaskach i słodkościach zasponsorowanych przez Bank Zachodni WBK  – spędziliśmy czas bardzo miło i radośnie.