Wycieczka ZRT nad morze do Rewala

 

W dniach 13-15 06 2023 roku beneficjenci ZRT wraz z terapeutami wyruszyli na trzy dniową wycieczkę nad Morze Bałtyckie do miejscowości Rewal w ramach projektu współfinansowanego ze środków PFRON.

Bazą był ośrodek „Bazylak” z dużym zapleczem relaksacyjnym między innymi boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, dmuchany balon do skakania, ogromna hala sportowa, huśtawki, zjeżdżalnie oraz kilka miejsc na ogniska i grill.

Podczas pobytu nad morzem beneficjenci korzystali z pogody jaka im dopisała podczas wypoczynku, dużo czasu spędzali na plaży, oglądali kutry rybackie, zbierali muszelki, budowali żółwia z piasku, wsłuchiwali się w szum fal oraz robili zdjęcia z tarasu widokowego, podziwiali morze i odległy horyzont. Kolejną atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową z Rewala do Pogorzelicy, oglądanie latarni morskiej w Niechorzu oraz wizyta w motylarni z egzotycznymi  gatunkami motyli. Robienie drobnych zakupów pod nadzorem terapeutów– pamiątek na pobliskich straganach.

Celem wycieczki był odpoczynek, relaksacja, szansa na samodzielną egzystencję bez rodziny.

Podczas pobytu w ośrodku „Bazylak” nastąpiła integracja z młodzieżą pełnosprawną z różnych miast Polski. Wycieczka do Rewala pozostawiła miłe wspomnienia, niezapomniane wrażenia oraz dobry nastrój.